
Scurt ghid practic și non-științific pentru a îți exersa empatia
Știu că sunt psiholog și că am studiat peste mări și țări și am făcut și am dres, dar acum vă scriu din perspectiva mea
Dacă las cana aceasta aici, va rămâne veșnic aici până decid eu să o ridic și să fac altceva cu

Știu că sunt psiholog și că am studiat peste mări și țări și am făcut și am dres, dar acum vă scriu din perspectiva mea

Nimeni nu e ca mine Nimeni nu a crescut în pijamalele în care am crescut eu, cu mâncarea, traumele, jocurile, vacanțele, prieteniile, educația și vorbele

Poate știți, poate nu, dar voi risca să mă repet pentru a crea puțin context. După ce am făcut Facultatea de Psihologie în Brașov, am

Am avut azi la birou o dezbatere aprinsă despre somn. A pornit de la faptul că colegii mei (și majoritatea oamenilor pe care îi cunosc)

La asta mă gândesc zilele acestea destul de intens – când cos, când fac duș, când stau așa și mă uit în gol ca proasta

Mereu am fost foarte implicată în prieteniile mele – nu există jumătăți de măsură pentru mine. Ori suntem prieteni și te iau în serios și

Așteptam de 28 de ani momentul în care o să încep să simt că devin adultă. Ieșeam la poartă din când în când și mă

Am cam lipsit de pe aici pentru că am descoperit această nouă pasiune care îmi ocupă tot spațiul mental – m-am îndrăgostit de mașina mea

Vă cer puțin mai multă indulgență decât arătați voi de obicei pe internet pentru că acum câteva minute, când îmi scosesem gândurile de prin toate

Am dat scroll nostalgic prin pozele mele de pe internet și am făcut o retrospectivă improvizată cu băuturile mele postate în ultimii 2-3 ani. Nu
@oana.teodora