
Despre demisiile mele
“Congruență” este un cuvânt care îmi domină mintea și existența de foarte mulți ani. E cumva mereu cu mine și e mereu o întrebare: Oare
Dacă las cana aceasta aici, va rămâne veșnic aici până decid eu să o ridic și să fac altceva cu

“Congruență” este un cuvânt care îmi domină mintea și existența de foarte mulți ani. E cumva mereu cu mine și e mereu o întrebare: Oare

Realitatea este că aud frecvent comentarii despre cum arăt – sunt comentarii pozitive, în mare parte, despre ce interesantă sunt, ce frumoasă, ce albă, ce

Sunt în tren spre Edinburgh. Am plecat din Ashford de la Andreea ca să mă duc în Edinburgh la Andreea. Pe toate prietenele mele le

V-a fost dor de Oana cea șomeră?? Ei bine, s-a întors! Mi-am dat demisia cu dificultate deoarece îmi plăcea locul în care lucram… de fapt,

Nimeni nu e ca mine Nimeni nu a crescut în pijamalele în care am crescut eu, cu mâncarea, traumele, jocurile, vacanțele, prieteniile, educația și vorbele

Așteptam de 28 de ani momentul în care o să încep să simt că devin adultă. Ieșeam la poartă din când în când și mă

Nu m-aș fi gândit eu pe vremuri (adică în perioada liceului) că lucrurile se vor îndrepta și pe strada mea. Nu îmi imaginam că o

Am luat decizia de a mă îndepărta de alcool și de a nu îl mai consuma când ies în oraș cu prietenii. Puteți observa din
@oana.teodora